Wyścigi FunCUP

  • aktyWniUK
  • 17/09/2013
  • 3105
  • Komentarzy: (0)

Mistrzostwa Fun Cup, które odbywają się w Wielkiej Brytanii od 2002 roku, to krok naprzód w sportach motorowych z jasno określonym celem, którym jest przede wszystkim dobra zabawa dla wszystkich wyścigów zespołów konkurujących.


Koncepcja zrodziła się pierwotnie w Belgii. Początkowo mistrzostwa odbywały się w Wielkiej Brytanii i Belgii, teraz również we Francji, Włoszech, Niemczech i Hiszpanii. Od skromnych początków zrodził się ogromny sukces z ponad 160 samochodami, a także 25 godzinny wyścig SpaWyścigi trwają zwykle od 4 do 8 godzin, przy czym 1 godzina to sesja kwalifikacyjna w dniu wyścigu.

Każda trasa jest podzielona na sekcje, pomiędzy 30 a 60 minut, na końcu której znajduje się okno pit stop, kiedy każdy samochód musi się zatrzymać i może zatankować. Tankowanie nie może odbyć się w innym terminie.


fun-cup-oulton-park-15.04.13-3

Pierwszy wyścig, na którym mieliśmy przyjemność być odbył się 13.04 na torze wyścigowym Oluton Park. Każdego kto miał okazję tam być, urzekła malownicza sceneria, która zachwyca mnóstwem zieleni, a wspaniałe jezioro oraz świetnie umiejscowione wysokie trybuny tworzą niepowtarzalny widok, do którego chce się wracać.

Dzięki uprzejmości zespołu JPR/Team Honeywell, której członkiem jest dobrze nam znany Aktywny Geoff, mieliśmy możliwość po raz pierwszy usiąść w samochodzie wyścigowym i przebywać w pit stopie podczas wyścigu.

Video z tego dnia mówi samo za siebie, a Nas jak zauważycie widać na filmie po 23 minucie, kiedy emocje zaczynały opadać i można było odetchnąć. Wspierany przez Nas zespół zajął 3 miejsce.


fun-cup-donnington-18.05.13-1

cakeinspirationsKolejny wyścig odbył się 18.05 w Donington Park i tym razem zaprzyjaźniony zespół zaopiekował się Nami jak VIP - ami, a My mogliśmy podziękować malutkim słodkim upominkiem i nakręcić krótkie video.

 

 


funcupsnetterton-08.06.13-5

Ostatni wyścig odbył się 08.06 na torze wyścigowym Snetterton 300, na którym mogliśmy gościć dwa razy. Dzień pierwszy to były przygotowania do wyścigu, testy samochodu, ćwiczenia w pit stopie, obmyślanie strategii i co najważniejsze wyczucie toru przez kierowców, którymi w zespole JPR/Team Honeywell są Neil, Tim oraz Geoff.

Dzień testowy to również możliwość dla kierowców z rajdową żyłką na wypróbowanie się w sportowym samochodzie i móc poczuć się jak w prawdziwym wyścigu. Do dyspozycji są różne samochody oraz możliwość przejechania własnym autem, wszystko zależy od toru.


funcup-logoTa relacja została przygotowana specjalnie dla Was Aktywni, aby móc polecać Wam wspaniałe miejsca. Szczerze możemy zaprosić każdego z Was na kolejne wyścigi, które będziemy publikować w naszym serwisie. Zapraszamy również na stronę główną Fun Cup, gdzie możecie na bieżąco śledzić co gdzie i jak :).

Komentarze: 0


Aby Dodać komentarz Musisz zalogować się

Aktywny Kalendarz

Aktywny Tweeter

 

Instagram:

Ostatnio na Forum:

Ostatnio Komentowane:

FaceBook