AktywniUK

Castle Howard

Castle Howard
Castle Howard – siedemnastowieczny zamek położony na malowniczych wzgórzach należących do Parku Narodowego Północnego Yorkshire

Castle Howard – siedemnastowieczny zamek położony na malowniczych wzgórzach należących do Parku Narodowego Północnego Yorkshire. 


Zaledwie 15 mil od miasteczka York rozciągają się Howardyjskie Wzgórza, będące częścią ‘Obszaru o Wybitnym Pięknie Naturalnym’. Owo zaszczytne miano okolica ta zawdzięcza unikatowej kombinacji dzieł natury i rąk ludzkich. Kilometry falistych pagórków, rozległych pastwisk, ogromnych lasów i parków, a wśród nich cicho przycupnięte malownicze wioski, farmy i majętne posiadłości. Z poetyckim tłem tego niezwykłego krajobrazu przepięknie komponuje się Castle Howard – jedna z najwspanialszych rezydencji w całym Zjednoczonym Królestwie, należąca od ponad 300 lat do rodziny Howard.
castlehoward2Choć budynek jest nadal zamieszkany, ogromna jego część jest dostępna dla zwiedzających. A naprawdę jest co oglądać. Mury Castle Howard kryją w sobie wybitne dzieła światowej klasy: freski, rzeźby, ceramikę, meble, gobeliny i oczywiście obrazy. Ta gromadzona przez ponad 100 lat imponująca kolekcja ma zresztą godną oprawę, Wnętrza domu urządzone są w prawdziwie barokowym stylu: wyniosłe pilastry, złote korony i urny, skrzydlate cherubiny, napuszone inicjały i ozdobne daty. Skoczne dźwięki klawesynu i pomruki fagotu byłyby idealnym tłem muzycznym dla pełnych przepychu dekoracji.
Po obejrzeniu tych wszystkich wspaniałości można się wybrać na spacer po ogromnym ogrodzie, na terenie którego znajdują się dwa jeziora, ogród różany, świątynia czterech wiatrów, wiele ukrytych rzeźb, fontann, ścieżek, a przede wszystkim piękne widoki z każdego miejsca.


 

A zatem zaktywujmy się! Skontaktujcie się z nami chętnie pojedziemy razem! albo skrzyknijcie się na forum i zmontujcie własną ekipę!

 
Castle Howard, York YO60 7DA, UK
 
 

Udostępnij


Aktywny kalendarz
Promowany artykuł
Chwilowa przerwa w Aktywowaniu
Chwilowa przerwa w Aktywowaniu

Chwilowa przerwa w Aktywowaniu :)Kontakt z adminem AWUK jest chwilowo ograniczony.

Snowdon od Dawida

Snowdon od Dawida

 

Nasi Aktywni Przyjeciele:

 
FaceBook: