AktywniUK

Cairngorm Mountain

Cairngorm Mountain
Cairngorm Mountain – jeden z najwyższych szczytów w UK, położony w szkockim paśmie Cairngorm w Grampianach Wschodnich na terenie Parku Narodowego Cairgorm

Cairngorm Mountain – jeden z najwyższych szczytów w UK, położony w szkockim paśmie Cairngorm w Grampianach Wschodnich na terenie Parku Narodowego Cairgorm.

cairngorm-mountain-stok

W Szkocji silny wiatr nikogo specjalnie nie dziwi, pogoda w kratkę to też nic nadzwyczajnego. Jest jednak jedno miejsce, gdzie aura zdaje się być wyjątkowo kapryśna. To okolice Cairngorm – szóstego co do wysokości szczytu na Wyspach (1245m n.p.m.). Rekordy pogody padły właśnie tutaj: najniższa temperatura -27°C i najsilniejszy wiatr 274km/h. To oczywiście sytuacje jedynie wyjątkowe i miały miejsce bardzo dawno temu, ale zdawać by się mogło, że natura w ten sposób chroni swoje najcenniejsze skarby, pozwalając je odkryć jedynie najbardziej wytrwałym. A naprawdę warto się postarać. Cairgorm to miejsce, gdzie człowiek staje z naturą twarzą w twarz, czuje jej surowe piękno i majestatyczną siłę. Zwłaszcza zimą góra ta prezentuje się naprawdę wyjątkowo. Nic dziwnego, że na tutejszych stokach jest sporo narciarzy. Mają oni do dyspozycji największy w UK ośrodek narciarski, ponad 30km tras o różnym stopniu trudności oraz zachwycające widoki, które zdają rozciągać się w nieskończoność. Śnieg leży tu naprawdę długo, mnóstwo tu miejsca nie tylko na narty, ale na każdy możliwy sport zimowy od sanek przez snowboard do wspinaczki lodowej.
Ci, którzy nie lubią zbytnio się męczyć, mogą zwiedzić wspaniały Górski Ogród – jeden z najpiękniejszych w całym Parku Narodowym Cairgorm. Można też spróbować szczęścia w obserwacji ptaków. Mieszka tu ich całkiem sporo: pardwy, śnieguły, orły, drozdy, sowy śnieżne, trznadle, głuszce… długo by wymieniać. Jedno jest pewne – jest tu przepięknie o każdej porze roku, a kto tu choć raz przyjedzie, na pewno będzie chciał wrócić.


 

A zatem zaktywujmy się! Skontaktujcie się z nami chętnie pojedziemy razem! albo skrzyknijcie się na forum i zmontujcie własną ekipę!

 
Cairn Gorm Mountain, Cairngorms National Park, Cairn Gorm Ski Area, Aviemore, Inverness-Shire PH22 1RB, UK
 
 

Udostępnij


Aktywny kalendarz
Promowany artykuł
Chwilowa przerwa w Aktywowaniu
Chwilowa przerwa w Aktywowaniu

Chwilowa przerwa w Aktywowaniu :)Kontakt z adminem AWUK jest chwilowo ograniczony.

Hadrians Wall III od Iwonki

Hadrians Wall III od Iwonki

 

Nasi Aktywni Przyjeciele:

 
FaceBook: