AktywniUK

Aysgarth Falls

Aysgarth Falls
Aysgarth Falls – wodospady na rzece Ure, prawdziwa perełka doliny Wensleydale położonej na wschód od pasma Gór Penińskich.

Aysgarth Falls – wodospady na rzece Ure, prawdziwa perełka doliny Wensleydale położonej na wschód od pasma Gór Penińskich.

aysgarthwodospady

Wensleydale to nie tylko nazwa znakomitych serów pleśniowych, to także przepiękna dolina Północnego Yorkshire, leżąca na terenie Parku Narodowego Yorkshire Dales, nieopodal wschodniej części Gór Penińskich. Tu w tej dolinie, w porośniętym lasem wąwozie płynie rzeka Ure pełna pstrągów, lipieni, widywano tu też podobno łososie. Nad wodą urzęduje gwarne ptactwo, wśród nich takie gatunki jak pliszka, nurek, czy zimorodek. Jednym słowem natura w czystej postaci. Ale prawdziwe oblicze natury i jej zachwycające piękno widać dopiero w miejscu, gdzie spokojny nurt rzeki zmienia się w spektakularne wodospady. Kaskady wody tworzą niezapomniane widoki i malują niesamowite pejzaże, spływając majestatycznie w dół po licznych stopniach wapiennych skał. Ten niepowtarzalny żywy obraz rozciąga się na około milowym odcinku i można go podziwiać spacerując po wielu ścieżkach i szlakach otaczających ten wspaniały zakątek.
Każdy, kto widział film ‘Robin Hood: Książę Złodziei’ z pewnością pamięta scenę pierwszego spotkania głównego bohatera z Małym Johnem. Scena pamiętnej walki między nimi nagrana została właśnie tu, na tle wodospadów Aysgarth.
Miejsce to również zostało pokazane jako jeden z ‘Cudów Północy’ w programie BBC ‘Seven Natural Wonders’.


A zatem zaktywujmy się! Skontaktujcie się z nami chętnie pojedziemy razem! albo skrzyknijcie się na forum i zmontujcie własną ekipę!

 
The Falls, Yorkshire Dales National Park, Aysgarth, Leyburn, North Yorkshire DL8 3SR, UK
 
 

Udostępnij


Aktywny kalendarz
Promowany artykuł
"Coast to coast" - Iwona Nowak
"Coast to coast" - Iwona Nowak

COAST TO COAST 2016 ST BEES – ROBIN HOOD’S BAY 192 MIL 309 KM 

Coast To Coast Od Marii

Coast To Coast Od Marii

 

Nasi Aktywni Przyjeciele:

 
FaceBook: