AktywniUK

Alnwick Castle

Alnwick Castle
Alnwick Castle – istniejący od 1000 lat, a wciąż zamieszkiwany zamek zwany ‘Windsorem Północy’

alnwickhall2

{flike id=11}

Ten ważny na historycznej mapie Wielkiej Brytanii zamek położony jest w hrabstwie Northumberland (północny wschód). Od 700 lat należy on do rodu Percy i jest jednym z najstarszych w UK wciąż zamieszkiwanych zamków.
Mury zamczyska przez stulecia służyły jako obrona przed najazdami Szkotów, obecnie zaś stanowią bardzo ciekawą atrakcję turystyczną. To jak prawdziwa podróż w czasie. W lekkim półmroku wystawnych komnat i bogatych pokoi dają się słyszeć echa dawnych epok: stukot powozów, skrzypienie mebli, matowy połysk rodzinnych pamiątek czy zwykły odgłos przedmiotów codziennego użytku. Koneserzy sztuki znajdą tu obrazy takich artystów jak Canaletto, Tycjan czy van Dyck.

alnwickhall1

Oczywiście Zamek Alnwick to nie tylko muzea i wystawy. To także przepiękne pejzaże i ogromne ogrody z mnóstwem urokliwych fontann. To także miejsce kręcenia dwóch pierwszych filmów z serii o Harrym Potterze. Każdy z łatwością poczuje magię tego miejsca i kto wie, może uda się znaleźć jakieś zagubione czarodziejskie przedmioty?


A zatem zaktywujmy się! Skontaktujcie się z nami chętnie pojedziemy razem! albo skrzyknijcie się na forum i zmontujcie własną ekipę!

 
Alnwick, Northumberland NE66, UK
 
 

Udostępnij


Aktywny kalendarz
Promowany artykuł
"Coast to coast" - Iwona Nowak
"Coast to coast" - Iwona Nowak

COAST TO COAST 2016 ST BEES – ROBIN HOOD’S BAY 192 MIL 309 KM 

Zimowa sesja Paintball

Zimowa sesja Paintball

 

Nasi Aktywni Przyjeciele:

 
FaceBook: